Aparatura kontrolno-pomiarowa National Instruments

Automatyzacja w oparciu o sterownik NI CompactRIO

Automatyzacja urządzeń próżniowych polega na podłączeniu pojedynczych elementów próżniowych takich jak pompy próżniowe, zawory, próżniomierze w jeden system automatyczny. Dla najbardziej wymagających aplikacji pod kątem pomiarów i analizy danych pomiarowych najlepiej sprawdzają się systemy automatyczne oparte o sterownik CompactRIO firmy National Instruments. Sterownik jest bardzo uniwersalnym urządzeniem i może być wyposażony w dodatkowe karty rozszerzeniowe wejść/wyjść. Co więcej, aby zaprogramować to urządzenie można skorzystać z graficznego środowiska programistycznego LabView.

Największą zaletą jest jednak możliwość dołączenia dotykowego wyświetlacza HMI (Human-Machine Interface), który pozwala na wygodny podgląd parametrów procesu technologicznego oraz na zmianę tych parametrów.

Firma VACTICA posiada doświadczenie w implementacji sterowników tego typu w aplikacjach przemysłowych oraz laboratoryjnych. 

Przykład sterowania zestawem pompowym za pomocą sterownika CRIO.

Przestawiony układ próżniowy wyposażony został w dwie pompy próżni wstępnej scrool oraz jedną pompę turbomolekularną. Dodatkowo system umożliwiał aktualny odczyt poziomu próżni. W układzie zastosowano również elektromagnetyczny zawór zapowietrzający. 

Zapraszamy do kontaktu w celu dyskusji o automatyzacji w Państwa przedsiębiorstwie.

Dziękujemy za zaufanie. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

Logo firmy