Otwarte platformy sprzętowe

Automatyzacja w oparciu o platformy Arduino i Raspberry Pi

W ostatnim czasie bardzo intensywnie rozwinęły się otwarte platformy sprzętowe takie jak Arduino oraz Raspberry Pi. Automatyzacja oparta o te platformy jest najbardziej efektywna pod kątem kosztów. Pomimo, iż te urządzenia powstały w ramach projektu open-source, umożliwiają one stworzenie zaawansowanych układach kontrolno-pomiarowych.

Na rynku istnieją również wersję tych urządzeń do zastosowań profesjolalnych – takie jak Arduino ProControllinoRevolution Pi, PLC Raspberry Pi.

Do sterowników można zastosować dotykowy wyświetlacz HMI (Human-Machine Interface), który pozwala na wygodny podgląd parametrów procesu technologicznego oraz na zmianę tych parametrów.

Firma VACTICA posiada doświadczenie w implementacji sterowników tego typu w aplikacjach przemysłowych oraz laboratoryjnych. 

Przykład sterowania piecem próżniowym za pomocą otwartej platformy sprzętowej.

W przedstawionym przykładzie układ próżniowy wyposażony został w olejową pompę rotacyjną, pompę dyfuzyjną oraz pompę turbomolekularną. Do pieca dołączono dwa próżniomierze. Proces grzania realizowany był za pomocą grzałek o mocy 1kW i osiągał temperaturę 600*C. W trakcie procesu mierzono temperaturę ścianek komory oraz drzwi.

Zapraszamy do kontaktu w celu dyskusji o automatyzacji w Państwa przedsiębiorstwie.

Dziękujemy za zaufanie. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

Logo firmy